Mugam ir sutartinės: Dialogai
 
← Atgal

Mugam ir sutartinės: Dialogai

2015 - 11 - 25 20:00  ---  2015 - 11 - 25 22:00
 
Free
“Mugam ir sutartinės: Dialogai” tai pirmas, unikalus ir vienintelis projektas Lietuvoje sujungiantis Azerbaidžiano ir Lietuvos liaudies muziką.
 
Šis projektas ne tik jungia dvi kultūras, bet ir skirtingus muzikos stilius – roką, fusion, free jazz ir elektroninę muziką.
 
 
Projektui „Mugamas ir Sutartinės: Dialogai“ yra suteiktas Lietuvos Nacionalinės UNESCO Komisijos patronažas bei UNESCO Geros Valios Ambasadoriaus Jo Ekselencijos Valdo Adamkaus patronažas. Pagrindinė projekto muzikinė medžiaga yra UNESCO saugomas nematerealus pasaulio paveldas: sutartinės ir mugamas. Tai pirmas kartas istorijoje, kuomet dvi UNESCO nematerealaus paveldo sąraše įrašytos tradicijos yra apjungiamos bendros muzikinės koncepcijos.
 
 
Projekte dalyvauja profesionaliausias Lietuvoje sutartinių kolektyvas „Trys keturiose“ (Daina Norvaišytė, Eglė Sereičikienė, Rima Visackienė, Audronė Žilinskienė, Daiva Vyčinienė), mugamo atlikėjų kolektyvas, kurio sudėtyje - žymiausi azerbaidžanietiškojo mugamo instrumentalistai Elšan Mansurov, Malik Mansurov ir Ehtyram Huseynov. Multiinstrumentalistas Evaldas Vyčinas, styginių kvartetas "Chordos" (Ieva Sipaitytė, Vaida Paukštienė, Robertas Bliškevičius, Vita Šiugždinienė) ir roko grupės sudėtį primenantis muzikantų kolektyvas – Teymur Nadir, Mantas Meškerys, Pijus Ganusauskas ir Andrius Kairys.
 
 
Projekto meninis vadovas, kompozitorius – Teymur Nadir Kerimov yra vienas įtakingiausių ir progresyviausių Azerbaidžano roko muzikantų, nuodugniai studijavęs akademinę muziką, jazzą, elektroninę muziką bei tradicinį azerbaidžanietišką mugamą, o šiuo metu susidomėjęs sutartinių polifonija.
 
 
Kartu su žymiausiu mugamo atlikėju, UNESCO premijos laureatu Alim Gasimov, projekto autorius yra išleidęs albumą „Oyaniš“, kuriame sujungė mugamą su roko, fiusion bei akadmine muzika. Už šį albumą 2005 Teymur Nadir gavo Prancūzų Muzikos Akademijos premiją.
 
ĮĖJIMAS NEMOKAMAS.
 
 
 

Menų fabrikas

Menų fabrikas LOFTAS yra įsikūręs Vilniaus Naujamiestyje industrinėje aplinkoje, įspūdingoje ex-ELFOS gamykloje, kurioje visai SSRS buvo gaminami legendiniai radijo imtuvai, patefonai, juostiniai ir kasetiniai magnetofonai "Elfa".
 
Po menų fabriko LOFTAS stogu telpa koncertai ir vakarėliai, apie kuriuos yra kalbama dar ilgai, ir vizualiųjų menų, kino, teatro, mados kūrėjai, šokio eksperimentai, konferencijos, edukaciniai seminarai, interaktyvios tarpdisciplininės meno formos, o kartais net ir alternatyvaus sporto rūšys.